Lisans bonusu, ışıklar ve gölgeler – Motor – Blog

Hi-Lev

New member
273032486_6952330898172246_6129045928975852143_n
Ehliyet ikramiyesi için bilişim platformunun başlangıç tarihi ve kullanılabilirlik süresi Bakanlık tarafından belirlendi. Sürücü okulları, 6 Şubat öğlen 12:00’den itibaren bilişim platformunda akredite edilebilirken, 13 Şubat 2023 öğlen 12:00’den itibaren, gerekli nitelikleri elde etmeyi amaçlayan veya zaten almış olanlar, “iyi” sertifikasının verilmesi için başvuruda bulunabilecekler. karayolu taşıma ruhsatı”.
Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın 30 Ocak tarihli KHK’sı ile bu bağlantıdan erişilebilen platformun 6 ve 13 Şubat tarihlerinden itibaren faaliyete geçeceği duyurulmuştur. “İyi karayolu taşıma belgesi”nden yararlanabilmek için, başvuruda bulunanların 1 Temmuz 2022 ile 31 Aralık 2026 tarihleri arasında gerekli nitelik ve niteliklerden birini elde etmek için gerekli eğitim harcamalarını yapmış veya yapabilecek durumda olması gerekmektedir. karayolunda insan ve mal taşımak için tasarlanmış araçları sürmek için profesyoneller.
Ayrıntılı olarak MİT, 2022 için 3,7 milyon avro ve 2023’ten 2026’ya kadar olan her yıl için 5,4 milyon avro daha tahsis etti. yalnızca bir kez tanınmalıdır.
UNASCA sürücü kursu ulusal sekreteri Emilio Patella, “Bazı sınırlamalara rağmen – sürücü belgesi kuponu sürücü açığını kapatmaya çalışmak için önemli bir adımdır. Gelecekteki sürücülerin gerekli masrafları tamamen tartmamasını sağlayan bir araçtır” yorumunu yaptı. Hareketlilik ve yol güvenliğine olumlu etkileri olan bir mesleki eğitim için ailelere otomobil ve motosiklet ehliyeti konusunda da yardımcı olunması, KDV’ye müdahale edilmesi veya eğitim için yapılan harcamaların muaf tutulması kanaatindeyiz.”

Kategorilenmemiş | Yorum yok “